Plany twórcze na rok 2014

Rok 2013 opisałam Wam w skrócie w poprzednich postach: Podsumowanie roku 2013 i plany na rok 2014 oraz Robótkowe podsumowanie roku 2013. Teraz czas na kreatywne plany na rok 2014 🙂 Będzie bardzo ambitnie!

Nowy rok 2014

Mając dużo czasu podczas przerwy świątecznej zastanawiałam się co chciałabym Wam pokazywać w Nowym Roku na blogu. Oto co wymyśliłam 🙂

Po pierwsze podjęłam decyzję, że w Nowym Roku kupuję regulowanego manekina, bo mozolne krojenie i zszywanie, by przekonać się czy to co robię w ogóle będzie pasować, to jednak nie dla mnie. Praca bezpośrednio z materiałem to zdecydowanie bardziej moja bajka! Uwielbiam improwizację!

Po drugie zdecydowałam się przez cały rok 2014 realizować wyzwania Fiber Factor – jest ich akurat 6, więc przeznaczę po dwa miesiące na każdy. Oczywiście wytyczne potraktuję luźno, bo nie zamierzam się spinać, w końcu robię to dla przyjemności 🙂 Harmonogram będzie wyglądał mniej więcej tak:
styczeń-luty 2014 – „Knit your life” – projekt, który ma przedstawić moje życie w postaci jednego drutowego projektu. Już mam pomysł 🙂
marzec-kwiecień 2014 – „Color inside the box” – żakardy w formie swetra o kroju najprostszym z możliwych
maj-czerwiec 2014 – „Blank slate” – biała karta, którą należy zapisać tworząc projekt, który każda dziewiarka chciałaby wykonać. Może być ciężko, ale będę się starać!
lipiec-sierpień 2014 – „Wearable art” – sztuka do noszenia. Na razie kompletnie nie mam na to pomysłu, ale mam jeszcze dużo czasu, więc może natchnienie nadejdzie 🙂
wrzesień-październik 2014 – tutaj nastąpi odstępstwo od tematyki programu i zamiast dziewiarstwa maszynowego będą u mnie warkocze, czyli „Cable” aby zachować spójność anglojęzycznego nazewnictwa.
listopad-grudzień 2014 – „Accessorize” czyli to co lubię najbardziej. Różne nietypowe drobiazgi dzianinowe. Będę miała cały rok, by wymyślić coś niesamowitego!

Po trzecie we wszystkich moich postach pojawi się w roku 2014 dodatkowy element – jeden z wzorów albo tutoriali, które mi się podobają, niewielka inspiracja dla Was, dzięki temu nawet posty niezwiązane z rękodziełem będą wskazywać wyraźnie na to, co jest główną tematyką bloga 🙂 Mam nadzieję, że spotka się to z równie dużym entuzjazmem jak cykl „co zrobić z resztek włóczki

Po czwarte, podobnie jak wcześniej, chciałabym robić trochę rzeczy rzeczy regularnie. Po poprzednich tego typu założeniach tym razem będę mierzyć siły na zamiary, rezygnuję więc z postanowień codziennych na rzecz tygodniowych, bo łatwiej jest je realizować przy moim nieregularnym terminarzu.
CO TYDZIEŃ
– co najmniej 3 posty na blogu
– co najmniej 3 sesje ćwiczeń
– co najmniej 3 rysunki lub szkice
– co najmniej 1 książka lub ebook
– co najmniej 1 rzecz związana z tajemniczym projektem
CO MIESIĄC
– co najmniej 1 filmik
– co najmniej 1 przepis kulinarny na blogu
– co najmniej 1 gotowy projekt dzianinowy
– co najmniej 1 gotowy projekt szyciowy

Po piąte chcę zdecydowanie ograniczyć zakupy włóczkowe i materiałowe. Wiem, że nie dam rady zrezygnować z tego całkowicie, ale naprawdę dobrze by było, gdybym zużyła to co leży po kątach, w pudełkach, meblach, szafkach, kartonach… Daję sobie dyspensę na rzeczy z lumpeksów oraz kłębki w bardzo promocyjnych cenach. Co do materiałów nowych zastosuję  chyba sposób kombinowany – nowe zakupy będą możliwe tylko wówczas kiedy przerobię coś z zasobów na gotową rzecz i tylko pod warunkiem, że będę kupować kłębki na kolejny konkretny i z góry określony projekt.

Po szóste muszę też bardziej się postarać jeśli chodzi o fotografię. Niestety bez należytej prezentacji nawet najpiękniejsze rzeczy tracą swój urok. Muszę popracować nad tą kwestią – w tej chwili nie ma już wymówki w postaci słabego sprzętu, braku miejsca na aranżację sesji czy braku światła słonecznego przy etatowej pracy. Muszę pomyśleć nad jakimś sposobem na uzyskanie ładnej białej powierzchni, dobrze by też było pomyśleć nad jakimiś interesującymi strukturami tła (może bielone drewno, farba strukturalna albo kamień?). To na ten moment największy moim zdaniem mankament bloga i mam nadzieję znacząco do poprawić w Nowym Roku.

Po siódme w roku 2014 chcę stworzyć też wreszcie dokumentację moich dotychczasowych projektów z prawdziwego zdarzenia, bo póki co to bardzo przypadkowa i z pewnością niepełna zbieranina. Będę zatem bardziej aktywna w serwisach społecznościowych – zapraszam na Facebooka, Ravelry, Flickr i Youtube. W Nowym Roku na pewno mnie tam nie zabraknie!


No i na koniec, zgodnie z obietnicą Inspiracja #1
Darmowy wzór na prosty sweterek o nazwie Gemini. Ażury przy dekolcie dodają mu lekkości i charakteru, a prosty fason sprawia, że pasuje do wszystkiego 🙂

Gemini-top

A Wy jakie macie plany na Nowy Rok?

Może spodoba ci się jeszcze...

2 komentarze

  1. Wow! To jest coś niesamowitego! jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich przemyśleń. Z tego układa się obraz osoby bardzo pukładanej, systematycznej. Zazdroszczę! Mój, powiedzmy kontrolowany chaos, wpływa n a brak postanowień, na moje trochę zwariowane życie. Życzę spełnienia wszystkiego co tak pięknie opisałaś, co umożliwi mi częstsze czytanie Twojego bloga. Pozdrawiam. Dana

    1. Jeśli nie zapiszę i nie skataloguję planów, marzeń i postanowień to szansa na och realizację jest minimalna. To dlatego, że wcale nie jestem poukładana, ani systematyczna 🙂 Inaczej albo się zapomni, albo będzie coś ważniejszego, albo zabraknie czasu… A tak to nie ma wyboru, skoro się obiecało nie tylko sobie, ale i innym, to trzeba starać się słowa dotrzymać. No i na razie idzie całkiem nieźle 🙂

      Mam nadzieję, że będziesz często do mnie zaglądać. Postaram się, żebyś się u mnie nie rozczarowała 🙂 Jeśli chcesz mieć informację o wszystkich nowych postach to koniecznie zapisz się do newslettera – wystarczy podać adres mailowy w formularzu na górze strony, żeby nic nie przegapić.