Czapeczki na jajka – projekt wielkanocny

Mój projekt numer 9 to pierwszy z projektów specjalnych – wielkanocny. W tym roku zaczęłam od ubranek na jajka i może zrobię jeszcze jakiś drobiazg zanim nadejdą święta.

Projekt 9/52

Komplet czapeczek powstał dość szybko, ale muszę przyznać, że trochę mnie zmęczył, bo robiłam je na okrągło, w technice magic loop i na dodatek używałam wzoru żakardowego. Ale efekt końcowy wynagradza trud 🙂

Projekt 9/52

Korzystałam ze sprawdzonej i bardzo lubianej przeze mnie włóczki Jeans YarnArt – to miękka i bardzo wytrzymała mieszanka akrylu i bawełny produkowana w mnóstwie ciekawych i bardzo przyjemnych dla oka kolorów.

zdjęcie 2Dane techniczne:
Wzór: własny
Włóczka: Jeans ArtYarn, 50g/159m, 55% bawełna, 45% akryl, użyłam kawałków 6 kolorów
Druty: 4 mm Addi na stałej żyłce, metalowe
Uwagi: Jeśli będę powtarzaćten projekt kiedykolwiek, to będę dziergać na płasko i zszywać czapeczki, no i na pewno zrezygnuję z wzorów wrabianych, bo technika magic loop przy takim maleństwie dała mi się we znaki.

projekt 9/52

Teraz czas na Was – dodajcie swój projekt oznaczony numerem 6/52. Jeśli w ubiegłym tygodniu ukończyłyście więcej niż jedną robótkę, proszę dodawajcie link tylko po jednej pracy zachowując sobie kolejne do prezentacji na przyszłość. Warto też zerknąć co zrobili w tym czasie inni – wszystkim uczestnikom będzie miło, jeśli pozaglądacie na swoje blogi i Facebooka zostawiając po sobie ślad w postaci komentarza:

PS. Jeśli chcecie się pochwalić zdjęciami z Facebooka, to aby uzyskać do nich bezpośredni link wystarczy kliknąć w datę publikacji. W innym wypadku wystarczy dodać odnośnik do posta na swoim blogu, projektu na Ravlery czy gdzie tam przechowujecie informacje o swoich robótkowych wyczynach 🙂

Może spodoba ci się jeszcze...