Szarak, czyli polarowe wdzianko w 2 godziny – SEW ALONG

W kwietniu podpasował mi temat miesięcznego wyzwania Sew Along, którego ideą jest realizacja jednego tematu szyciowego przez różne osoby. Tym razem miała to być dresówka…

sew along-kopia

Uważne czytelniczki zwróciły jednak uwagę, że w tytule posta jest mowa o polarze, a nie o dresówce. To efekt wizyty w sklepie z materiałami – dresówka wprawdzie była, ale cienka i bez podbitki, więc na bluzę się nie nadawała. Musiałam zadowolić się polarem, ale w związku z tym, że projekt się nie zmienił postanowiłam i tak zrealizować go w ramach Sew Along.

IMGP1560

Projekt wdzianka długo za mną łaził – nie mogłam się tylko zdecydować jak ma ono wyglądać i czego od niego tak do końca chcę. Ostatecznie padło na nietypowy wykrój kołowca – popularnego ostatnio swetra o okrągłym kształcie, który bardzo fajnie układa się na sylwetce.

IMGP1561

Zanim wydziergałabym taki sweter minęłyby wieki, ale szyło się szybko – wszystko razem licząc z krojeniem, pracą na maszynie, rękawami i wykończeniem narzutka nie zajęła mi więcej niż 2 godziny.

IMGP1583

Szarak jest obszerny, miły w dotyku i wygodny, można się nim opatulić i bardzo mi odpowiada, że wszędzie ma spory zapas. Jak na bluzę szarak ma bardzo elegancki krój i nietypową linię. Trudno mi tak do końca stwierdzić czym to jest – czasem to po prostu wdzianko lub narzutka, czasem bluza czy podomka, a czasem gdy bardziej postaram się przy układaniu kołnierza zyskuje elegancki sznyt upodabniając się do polarowej marynarki (w czym dodatkowo pomaga stonowana, głęboka szarość materiału)

IMGP1571

Detale techniczne:
Wzór: luźna interpretacja swetra Modern Elegance Drops Design
Materiał: grafitowy polar o krótkim włosku, kupiony w sklepie z resztkami na ul. Kolejowej
Rozmiar: Uniwersalny

IMGP1593

Uwagi: Jestem zadowolona z tego projektu, zachwycona wprost tempem jego powstania i jego prostotą, która daje jednak ostatecznie dość niezwykły i nietypowy efekt. Niestety zachwyt nie jest całkowity – coś pokręciłam z rękawami i nie są do końca wygodne, muszę poświęcić sporo czasu na to, by je odpowiednio ułożyć przy wkładaniu wdzianka, no i ze względu na duże ilości materiału bluza dodaje kilogramów zamiast je maskować. Na szczęście jej zamysłem jest przede wszystkim chodzenie po domu lub wyjścia totalnie na luzie, więc to nie jest aż tak duży problem.

IMGP1576


Całoroczne inspiracje #25
Dziś inspiracją niech będzie sweter, dzięki któremu powstała ta bluza – wprawdzie  jest dość odległy od mojej wersji, ale i tak warto zwrócić uwagę na darmowy wzór Dropsa o nazwie Modern Elegance, który dostępny jest w języku polskim.

modern elegance

Może spodoba ci się jeszcze...

4 komentarze

  1. O rajusiu… a nie zechciałabyś takiego omotańca sztuk jeszcze tylko jedną z myślą o mnie popełnić??? uwielbiam takie luźne formy domowo eleganckie… maszyny mi tylko do szycia brak… piękny! i kompletnie nie widzę, gdzie w rękawach wkradł się błąd?
    Ściskam i świątecznie życzę wszystkiego dobrego!

    1. Jeśli tylko chcesz to nie widzę problemu, żeby zrobić jeszcze jedno takie, bo to przyjemny i fajny projekt, a ja chętnie bym go powtórzyła, żeby przekonać się jak to powinno być z tymi rękawami 🙂

      Odezwij się do mnie mailowo (dane znajdziesz w zakładce kontakt), to uzgodnimy szczegóły.