Moje knitting loom

Jakiś czas temu chwaliłam się na Facebooku nowym nabytkiem – udało mi się znaleźć wymarzone knitting loom w stacjonarnym sklepie we Wrocławiu. Wprawdzie koszt był większy niż w wypadku zakupów na angielskim Amazonie, jednak dostępność od ręki była warta dopłaty 🙂

Tak czy inaczej zestaw 4 podłużnych knitting loomów zamieszkał ze mną…

Mam je mniej więcej od miesiąca, więc już mogę coś powiedzieć na ich temat:

1. Niestety, samo się nie robi
Mam mało czasu, więc niezależnie czy dziergsm na drutach, czy na loomie, to i tak mało powstaje. Wydaje mi się jednak, że robienie prostych kawałów dzianiny i tub jest znacznie szybsze.

2. Gruba włóczka to podstawa
Rozstaw bolców wymaga włóczki mniej więcej 100g/100m, inaczej pomiędzy oczkami tworzy się drabinka z luźnych nitek. W sumie to może być fajny efekt, jednak jeśli jrst zamierzony. Niestety nie mam wystarczająco dużo takich tłustych motków, więc trochę oszukuję łącząc kilka różnych nitek lub korzystając z włóczki z włosem.

3. Podobno da się na tym dziergać wszystko
Na pewno można wykorzystywać loomy na trzy sposoby – do tworzenia dzianiny prostej, na okrągło i podwójnej. Ostatnio przeglądam.dużo tutoriali na Youtube na ten temat (mam nawet stworzoną osobną playlistę – wrzucam, może się komuś przyda).
Póki co trudno mi w to uwierzyć, ale podobno można w ten sposób dziergać niektóre wzory patentowe i strukturalne, a nawet wrabiać warkocze! Pożyjemy, zobaczymy…

Może spodoba ci się jeszcze...

13 komentarzy

 1. roki, że pisze o tym w tym miejscu ale strona na facebooku nie działa, a mail w sumie również… 🙂

  znalazłem w sieci wątek, który poruszałaś

  http://productforums.google.com/forum/#!topic/blogger-pl/hx1Pu__z58A

  mam taki sam problem dotyczący etykiet…
  w tym wątku nie widzę żadnego rozwiązania dla tego problemu…
  chciałem się zapytać, czy udało Ci się w końcu jakoś wyłączyć te pokazywanie się etykiet…
  i jak tak, to czy byłabyś chętna podzielić się ze mną tą wiedzą…

  pozdrawiam i z góry dziękuję…

 2. @Łukasz
  Dzięki za uwagi dotyczące działania – zaraz postaram się to poprawić. Co do problemu, o którym piszesz, to niestety jest to błąd szablonu i jedynym sposobem by się go pozbyć jest zmienienie go na inny – u mnie to rozwiązało problem.

 3. a ja kretynka to mialam od kogoś, nie wiedzialam co to i poszlo w piec…cholender

  1. W takich sytuacjach cieszę się, że nie mam pieca, bo nie przywiązuję się do rzeczy i często ich pozbywam, a przy paleniu gratów jest to nieidwracalne.

 4. Mogłabyś podać jakie są wymiary tych krosen, odległośćpomięzy pręcikami ich długośc itp.

   1. Największy knitting loom z zestawu ma 60 centymetrów, co oznacza, że można robić na nim przeczy o obwodzie lub krawędzi krawędzi 120 centrymetrów (np. sweter, otulacz czy kocyk). Odstęp miedzy bolcami wynosi około 2 centymetrów – najlepiej pracuje się z włóczką przeznaczoną na druty 10-12mm lub odpowiednio dużą wiązką cieńszych nici.

    Jeśli jesteś zainteresowana to chętnie sprzedam zestaw, bo okazało się że po okresie początkowej fascynacji zdecydowanie stawiam na druty. Odezwij się na priv – mail znajdziesz o w zakładce kontakt – a na pewno się dogadamy. Zestaw jest kompletny, brakuje tylko oryginalnego pudełka.