„Biżuteria. Poradnik kolekcjonera”

Jestem w stanie euforii od dzisiejszego popołudnia, kiedy to udało mi się przypadkiem upolować w księgarni część serii wydawnictwa Arkady dotyczącą biżuterii. Jak każda z tych małych książeczek, ta również jest kopalnią wiedzy.

Tym razem Poradnik kolekcjonera mówi o zabytkowej biżuterii. Naprawdę można się z niej nauczyć co, jak, gdzie i od kogo kupować, na co uważać, jak rozróżniać przedmioty i czego się wystrzegać. Poza tym jest podana orientacyjna cena szczególnych okazów przedstawionych w książce. Wprawdzie książka wydana była z roku 1997 i prezentuje ceny wówczas obowiązujące, niemniej jednak lepsze to niż nic.

Całą serią “Poradnik kolekcjonera” jestem zafascynowana odkąd kiedyś udało mi się w antykwariacie w Gliwicach udało mi się okazyjnie dostać jej tom “Secesja”. Niestety książeczka ta zaginęła mi gdzies w odmętach dziejów i nie łudzę się że jeszcze kiedyś do mnie wróci 🙁

Niemniej jednak jest to jedna z najlepszych serii dotyczących sztuki i kolekcjonerstwa. W ciemno można kupować dowolny tom, który uda się gdzieś dostrzec. Bogactwo wiedzy, piękne zdjęcia oraz mnóstwo ciekawostek i podpowiedz to majątek dla osoby, która rozpoczyna swoją przygodę z danym tematem, ale wytrawny kolekcjoner też z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Mistrzostwo!
Moja ocena to 10/10.

 

Może spodoba ci się jeszcze...