Broszki z dzianiny

Mam ostatnio ochotę na małe, szybkie projekty – niestety jedwabny sweterek powstaje powoli i jest to monotonna robotka, gdzie końca nie widać. Wprawdzie wspaniała włóczka trochę łagodzi moją niechęć, jednak ostatnio więcej odpoczywam od tego projektu niż go robię.

Zaczęłam więc ostatnio grzebać za wzorami na drobiazgi, no i w książce „Techniki wykończeń robotek na drutach” znalazłam bardzo fajny wzór na kwiatową broszkę – tak mi się spodobała, że dziergam już drugą 🙂

Świetnie nadaje się na takie broszki długowłosa, moherowa Alize 3 Mevsim (90g, 70% moher, 30% akryl) w niesamowitym pastelowym kolorze mięty. Miała powstać z niej chusta szydełkowa, ale nie mogłam się przekonać, by po przewie wrócić do tego projektu i ostatecznie wylądował on w koszu (nie była szans by pruć taki moher).

Ucieszona powstaniem pierwszej broszki postanowiłam rozwinąć produkcję bardziej i wybrałam się do pasmanterii. Zdziwienie sprzedawczyni, gdy wyszłam z kudłatymi kłębkami za 70 złotych – bezcenne. Zastanawiam się ile musiały tam zalegać… Oto co przytachałam ze sobą do domu:

Weekend mam zamiar spędzić pracowicie, może w poniedziałek pokażę Wam coś fajnego, ale póki co nie zdradzam żadnych szczegółów, żeby nie zapeszyć.

A na koniec zapytam Was jeszcze o inne proste wzory na kwiaty, broszki i tym podobne drobiazgi robione na drutach. Możecie mi coś polecić?

Może spodoba ci się jeszcze...

7 komentarzy

  1. @magia sutaszu
    Na środku prawdopodobnie będą koraliki, zresztą wystarczy inaczej ułożyć kwiat przy zszywaniu i też powinno pomóc.

    Zresztą zdjęcia i nietypowy kolor przekłamują – w rzeczywistości włoski są bardzo widoczne i nie ma skojarzenia z myjką, bo faktura jest zupełnie inna.